ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΚΗΡΥΞΗΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Καλούνται οι φοιτητές που επιθυμούν να ανακηρυχθούν πτυχιούχοι ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 να αποστείλουν  ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ (  στο  ololi[at]econ.uoa[dot]gr  και lvandoros[at]econ.uoa[dot]gr )   από 05/04/2024 μέχρι και 11/04/2024 αίτηση ανακήρυξης πτυχιούχου. Η αποστολή της αίτησης είναι απαραίτητη προϋπόθεση για την ολοκλήρωση της διαδικασίας πτυχιούχων. Η Γραμματεία δεν προχωράει αυτόματα σε ανακηρύξεις πτυχιούχων.

• Στο πεδίο ΠΡΟΣ συμπληρώνετε «Γραμματεία Τμήματος Οικονομικών Επιστημών» και στο ελεύθερο κείμενο της δήλωσης συμπληρώνετε «Αριθμός μητρώου - Επιθυμώ να ανακηρυχθώ  πτυχιούχος Φεβρουαρίου 2024» αναφέροντας παράλληλα και την κατεύθυνση σπουδών (θεματική ενότητα)  που έχετε επιλέξει.

• Στη συνέχεια κατεβάζετε και προωθείτε το αρχείο pdf της Υ.Δ (όχι τον συνδεσμο) στα δύο ανωτέρω mail της Γραμματείας.

• Φοιτητές/τριες που έχουν ξεπεράσει τον αριθμό μαθημάτων για τη λήψη πτυχίου (36) και επιθυμούν , καλούνται να αναφέρουν στην  υπεύθυνη δήλωση  ανακύρηξης πτυχιούχου και ποια μαθήματα (κωδικός μαθήματος - τίτλος και βαθμός) (μόνο από τα ελεύθερης επιλογής) επιθυμούν να μην συμπεριλαμβάνονται στον υπολογισμό του βαθμού πτυχίου . Σημειώνεται ότι τα μαθήματα αυτά θα αναφέρονται κανονικά στην αναλυτική βαθμολογία.

• Οι φοιτητές που έχουν ήδη παραλάβει βεβαίωση περάτωσης σπουδών δεν χρειάζεται να κάνουν εκ νέου αίτηση ανακήρυξης.

• Σημειώνεται ότι η παρούσα δεν αποτελεί αίτηση συμμετοχής σε τελετή ορκωμοσίας.

• Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες που διαμένουν στην φοιτητική εστία ότι σύμφωνα με την 25/7/2018 απόφαση της Πανεπιστημιακής Συγκλήτου, οφείλουν να επισυνάψουν μαζί με την αίτηση  και βεβαίωση παράδοσης δωματίου.

• Τα επισυναπτόμενα αρχεία της αίτησης θα πρέπει να είναι ΑΥΣΤΗΡΑ  σε μορφή pdf (όχι φωτό από κινητές συσκευές) και να αποστέλλονται ΜΟΝΟ  στις δύο ανωτέρω ηλεκτρονικές διευθύνσεις.

Απο τη Γραμματεία