ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2022 (15-6-2022)

Σύμφωνα με το απ’αριθμό 44002/9-5-22 έγγραφο της Γενικής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης και Έρευνας του ΕΚΠΑ ,  σας γνωστοποιούμε ότι μέχρι το τέλος του τρέχοντος έτους 2022 δεν θα πραγματοποιηθούν Τελετές Ορκωμοσιών Πτυχιούχων φοιτητών του Ιδρύματος στην Μεγάλη Αίθουσα του Κεντρικού Κτιρίου.

Ως εκ τούτου σας ενημερώνουμε ότι η ορκωμοσία των φοιτητών που ολοκλήρωσαν τις σπουδές τους  κατά την εξεταστική περίοδο Ιανουαρίου 2022 , θα πραγματοποιηθεί  στις 15/6/2022 ημέρα ΤΕΤΑΡΤΗ , στο αμφιθέατρο  ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ (Αριστείδου 11),  χωρίς την δυνατότητα ένδυσης με  τήβεννο,  στα κάτωθι  κλιμάκια:

1ο  ΚΛΙΜΑΚΙΟ (Προσέλευση 08.30 πμ)  Από Α μέχρι και Λ

2ο ΚΛΙΜΑΚΙΟ (Προσέλευση 10.30 πμ) Από Μ μέχρι και Χ

• Η κατανομή ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ
  • Η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας  για ορκιζόμενους είναι υποχρεωτική
  • Μέγιστος αριθμός επισκεπτών δύο (2) ανά φοιτητή
  • Ισχυρή σύσταση για χρήση  προστατευτικής μάσκας.

Οι φοιτητές προκειμένου να λάβουν μέρος στην ορκωμοσία θα πρέπει να υποβάλλουν αποκλειστικά ηλεκτρονικά

Από 16/5/2022 μέχρι και 22/5/22και στις δύο ηλεκτρονικές διευθύνσεις ololi[at]econ.uoa[dot]gr  και lvandoros[at]econ.uoa[dot]gr  τα παρακάτω:

Υπεύθυνη δήλωση (με ελεύθερο κείμενο) που θα εκδόσουν εδώ:

Στο πεδίο ΠΡΟΣ αναγράφουν " Γραμματεία Τμήματος Οικονομικών Επιστημών-ΕΚΠΑ"

Χρησιμοποιήστε τονισμό για σωστή εκφώνηση του ονόματός σας (είτε στο θέμα το mail είτε στην υπεύθυνη δήλωση)

"Αποδέχομαι τους όρους και τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην δια ζώσης ορκωμοσία σύμφωνα με την ανακοίνωση της Γραμματείας του τμήματός μου και επιθυμώ να συμμετέχω στην ορκωμοσία πτυχιούχων  που θα πραγματοποιηθεί στις 15/6/2022.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Βεβαιωθείτε ότι θα υπάρξει σε εύλογο χρονικό διάστημα απάντηση επιβεβαίωσης λήψης της αίτησης, ελέγχοντας και την ανεπιθύμητη αλληλογραφία σας.

Απο τη Γραμματεία.