10.09.2018

Έναρξη αιτήσεων για το Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας για το Ακαδ. Έτος 2018-19

Δυνατότητα εγγραφής στο Ειδικό Πρόγραμμα για την απόκτηση του ΠΠΔΕ

Δύνανται να εγγραφούν στο Ειδικό Πρόγραμμα Σπουδών για την απόκτηση πιστοποιητικού Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας οι φοιτητές του ΤΟΕ που έχουν ολοκληρώσει φοίτηση του 3ο έτους σπουδών καθώς και οι πτυχιούχοι (προπτυχιακοί ή μεταπτυχιακοί) του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών.

Οι φοιτητές του ΤΟΕ που εγγράφονται στο πρόγραμμα δύνανται να συμμετέχουν στις εξετάσεις του προγράμματος κανονικά αλλά την βεβαίωση ολοκλήρωσης της φοίτησης στο ειδικό Πρόγραμμα θα την αποκτήσουν αφού πρώτα αποφοιτήσουν από το Τμήμα ΤΟΕ.

Ημερομηνίες εγγραφής.

Οι εγγραφές γίνονται με την ηλεκτρονική  συμπλήρωση της συνημμένης αίτησης την περίοδο  10 Σεπτεμβρίου έως και 1 Οκτωβρίου κάθε ακαδημαϊκού έτους και κατατίθεται στη Γραμματεία του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών (Σοφοκλέους 1, 4ος όροφος γραφείο 402) ή αποστέλλεται ηλεκτρονικά (υπογεγραμμένη) στο ikarampinou@econ.uoa.gr.

Η επιλογή θα γίνει αυστηρά με τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης του υποψηφίου.

Σχετικά με την ακριβή ημερομηνία έναρξης μαθημάτων καθώς και το πρόγραμμα μαθημάτων θα υπάρξει συμπληρωματική ανακοίνωση

ΑΙΤΗΣΗ